Vinnere av loddtrekningen: 

1. Kurt Helgesen

2. Boye Ølstøren

3. Gunnar Hatlelid

4. Ryszard Mamrot

5. Artur Novak

Viser til premieringsplanen der kriteriene for dette står (vi følger samme som til VM)

5 av duene som skal representere NBF i EM velges via loddtrekning som alle aktive medlemmer har mulighet til å melde sin interesse for.

Medlemmet må fortsatt være medlem i NBF når laget utvelges

Alle unger som sendes til VM må ha eierens eget ringnummer, har dem ikke det, vil dem bli avvist.

Alle som ønsker å bli med på loddtrekningen sender en mail til meg (Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.) med frist søndag 18.mars

Duene skal sendes med fly fra Gardemoen, mest sannsynlig 26. April. Duene må da være i Oslo senest mandag 23. April.
(Da vi begge jobber/ går på skole må duene på hverdag kommet etter kl. 16:00).
 
Duene skal ikke være yngre enn 30 dager og ikke over 45 dager når de sendes.

 EM Laget 2018

Nr Plassering Navn Gruppe
1 Nr. 1 kl. 1 Team Bø & Blom Gruppe 6
2 Nr. 1 kl. 3 Arthur Chojecki Gruppe 12
3 Nr. 1 kl. 5 Team Bø & Blom Gruppe 6
4 Nr. 1 kl. 7 Roman Zakrzewski Gruppe 1
5 Nr. 1 kl. 8 Arthur Chojecki Gruppe 12
6 Nr. 32 kl 1 Marius Lyssand Gruppe 5
7 Nr. 37 kl. 1 Konrad Sunde Gruppe 18
8 Nr. 26 kl 1 Roman Zakrzewski Gruppe 1
9 Nr. 5 kl. 1  E & K.I. Krogsæther Gruppe 14 
10 Nr. 27 kl 1 Stein Thorsen Gruppe 6
11 Nr. 23 kl. 1 Rolf E. Sunde  Gruppe 18
12 Nr. 8 kl. 1  Ragnar Lyssand  Gruppe 5 
13 Nr. 9 kl. 1  Nina E.H. Hjelmaas  Gruppe 13 
14 Nr. 10 kl. 1  Sigurd Torgilstveit  Gruppe 6 
15 Nr. 22 kl. 1 T & I Aaberg Gruppe 5
16 Nr. 12 kl.1  Roy Inge Johnsen Gruppe 6 
17 Nr. 13 kl. 1  Team Ray/ Veland  Gruppe 6
18 Nr. 14 kl. 1 Ingvar Kluge  Gruppe 8 
19 Nr. 15 kl. 1  Bjarte Alvær  Gruppe 6
20 Nr. 28 kl 1 T&L Corneliussen  Gruppe 1
21 Nr. 18 kl. 1  Tim Igelkjøn  Gruppe 6 
22 Nr. 29 kl. 1 Chr.M Krogsæther Gruppe 14
23 Nr. 25 kl. 1  Terje Hjelmaas Gruppe 13 
24 Beste resultat VM 2017   T & L Corneliussen  Gruppe 1
25 Walkover  Geir Erling Birkeland  Gruppe 13 
26 Loddtrekning Kurt Helgesen Gruppe 14 
27 Loddtrekning Boye Ølstøren Gruppe 10 
28 Loddtrekning  Gunnar Hatlelid Gruppe 5
29 Loddtrekning Ryszard Mamrot Gruppe 12 
30 Loddtrekning Artur Novak Gruppe 6 

Følger samme regler som VM:

Representasjon FCI Verdensmesterskapet

Representanter kvalifiseres som følgende:

Vinner av kl. 1 Norgesmesterskapet

Vinner av kl. 3 Kortdistansemesterskapet

Vinner av kl. 5 Mellomdistansemesterskapet

Vinner av kl. 7 Langdistansemesterskapet

Vinner av kl. 8 Ettåringsmesterskapet

Vinner av kl. 10 Ungduemesterskapet

Deretter velges det videre fra kl. 1 Norgesmesterskapet 2, 3, 4, 5 osv.

Det norske VM-laget skal bestå av 24 forhåndskvalifiserte duer, (dersom det er 25 + 5 duer som skal sendes).

5 av duene som skal representere NBF i VM velges via loddtrekning som alle aktive medlemmer har mulighet til å melde sin interesse for.

1 due på bakgrunn av fjorårets beste VM-due.

Ett medlem får kun delta med 2 duer, står da en klasse uten «vinner» rykker nr 2 fra denne klassen opp.

Medlemmet må fortsatt være medlem i NBF når laget utvelges

Alle unger som sendes til VM må ha eierens eget ringnummer, har dem ikke det, vil dem bli avvist.

 

I år vil SBU ungduelandskampen foregå hos Team Femhøje, Danmark, finalen går 18.08.18.

SBU stamtavle finner du ved å trykke her

NB! Husk å sende ringnummer på de duene du sender til NBF sekretær FØR duene sendes avgårde!

Send også informasjon om nærmeste lokalavis der du bor.

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

NR Gruppe Navn  Kvalifisert
1 Gruppe 1 Roman Zakrzewski Ungduemester
2 Gruppe 2 Arvid Myreng *
3 Gruppe 5 Terje Aaberg Loddtrekning
4 Gruppe 6 Erik Gustavsen  Loddtrekning 
5 Gruppe 5 Ragnar Lyssand Ungduemester 
6 Gruppe 6 Team Ray/Veland  Ungduemester
7 Gruppe 7 K & G Johansen Ungduemester 
8 Gruppe 8 Jan Inge Auestad Ungduemester
9 Gruppe 9  Knut Austreim Ungduemester
10 Gruppe 10 Boye Ølstøren  *
11 Gruppe  Ole Arild Hegland  Loddtrekning 
12 Gruppe 2 Arvid Myreng Loddtrekning 
13 Gruppe 13  Terje Hjelmaas Ungduemester
14 Gruppe 14 Martin Sævareid Ungduemester
15 Gruppe 18 Helge Seldal  Ungduemester
16 Gruppe 14 Kurt Helgesen  Loddtrekning
17 Gruppe 1 T&L Corneliussen   Loddtrekning
18 Gruppe 6 Team Ray/ Veland nr. 2 kl. 10
19 Gruppe 6 Team Bø & Blom nr. 3 kl. 10
20 Gruppe 9 Knut Austreim nr. 4 kl. 10
21 Gruppe 8 Jan Inge Auestad nr. 5 kl. 10
22 Gruppe 9  Leif Vidhovde  Loddtrekning
23 Gruppe 7  Trym A. Slettner nr. 7 kl. 10
24 Gruppe 7  K & G Johansen nr. 8 kl. 10
25 Gruppe 13 Terje Hjelmaas nr. 9 kl. 10
26 Gruppe 5 Marius Lyssand nr. 10 kl. 10
27 Gruppe 5 Ragnar Lyssand nr. 11 kl. 10
28 Gruppe 12 Winston van der Pool nr. 12 kl. 10
29 Gruppe 6  Kjell Haldorsen nr. 13 kl. 10
30 Gruppe 13 Nina E.H. Hjelmaas nr. 14 kl. 10

Representasjon Skandinavisk BrevdueUnion Landskampen

Vinner av klasse 10 Ungduemesterskapet: 2 duer

Vinner av ungduemesterskapet i hver enkelt gruppe: 1 due hver

Deretter velges nr 2, 3, 4, 5 osv fra klasse 10 Ungduemesterskapet.

Alle unger som sendes til SBU må ha eierens eget ringnummer, har dem ikke det, vil dem bli avvist.

Mattilsynet har igjen gått  gjennom regelverket og konferert med myndigheter i utvalgte nordiske land når det gjelder bestemmelser for innførsel av duer fra EØS-land. Vi har kommet fram til følgende tolkning av bestemmelsene.

Det er forskrift om samhandel med fjørfe og rugeegg som gir bestemmelser om innførsel av duer fra EØS. Vi har kommet fram til at tidligere praksis som åpner for at det kan gis dispensasjon ved innførsel av duer fra to av forskriftens krav kan videreføres. Dispensasjonene skal hjemles i forskriftens § 14.

Onsdag, 13 November 2019
07:03:12