Vi har 7 ledige plasser til SBU ungduelandskampen, disse velger vi å lodde ut.

De som er interesserte skriver enten en tekstmelding/SMS (908 51 618) eller sender mail (Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.) til Stein Thorsen innen fredag 20.april kl. 24:00

Følgende ble trukket:

1. Terje Aaberg, Bergen

2. Erik Gustavsen, Bergen

3. Ole Heggeland, Bergen

4. Arvid Myreng, Tønsberg

5. Kurt Helgesen, Sunnhordaland

6. T & L Corneliussen, Oslo

7. Leif Vidhovde, Haugesund

 

I år vil SBU ungduelandskampen foregå hos Team Femhøje, Danmark, finalen går 18.08.1

Når det er bestemt hvilken due som skal sendes, må ringnummer sendes til sekretær FØR duen sendes avgårde.

Alle unger som sendes til SBU må ha eierens eget ringnummer, har dem ikke det, vil dem bli avvist.

Alle ungduene må være minimum 30 dager ved avreise.

De skal også være vaksinert mot paramyxovirus 1 - 2 uker før avreise.

Det koster 50 kr per due.

Når det gjelder transport så tar Kurt Helgesen og Rolf Helge Aspen seg av duene fra vestlandet.
Den transporten går onsdag 25. April!

Ellers kommer DaPiRace transporten opp og SBU duene kan bli med denne til Team Femhøje.

Når duene blir levert skal de ikke være yngre enn 30 dager og ikke eldre enn 45 dager.

Alle duene skal være vaksinert mot paramyxovirus 10 - 15 dager før de sendes. Vaksionasjonbevis skal sendes med dua, dato det er vaksinert + spesifikasjon på vaksine skal framkomme av denne.

I tillegg skal det medfølge stamtavle og eiendomsbevis. Ettersom vi ikke har eiendomsbevis kan dere legge ved Bekreftelse på at vi ikke har eiendomsbevis i Norge, det finner du her.

Stamtavle finner dere her.

Følgende skal følge med dua:

  • Vaksinasjonsbevis, skal inneholde dato for når dua ble vaksiner + spesifikasjon på vaksine som er brukt.
  • Stamtavle
  • Erklæring på at vi ikke har eindomsbevis i Norge.

Vinnere av loddtrekningen: 

1. Kurt Helgesen

2. Boye Ølstøren

3. Gunnar Hatlelid

4. Ryszard Mamrot

5. Artur Novak

Viser til premieringsplanen der kriteriene for dette står (vi følger samme som til VM)

5 av duene som skal representere NBF i EM velges via loddtrekning som alle aktive medlemmer har mulighet til å melde sin interesse for.

Medlemmet må fortsatt være medlem i NBF når laget utvelges

Alle unger som sendes til VM må ha eierens eget ringnummer, har dem ikke det, vil dem bli avvist.

Alle som ønsker å bli med på loddtrekningen sender en mail til meg (Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.) med frist søndag 18.mars

Duene skal sendes med fly fra Gardemoen, mest sannsynlig 26. April. Duene må da være i Oslo senest mandag 23. April.
(Da vi begge jobber/ går på skole må duene på hverdag kommet etter kl. 16:00).
 
Duene skal ikke være yngre enn 30 dager og ikke over 45 dager når de sendes.

 EM Laget 2018

Nr Plassering Navn Gruppe
1 Nr. 1 kl. 1 Team Bø & Blom Gruppe 6
2 Nr. 1 kl. 3 Arthur Chojecki Gruppe 12
3 Nr. 1 kl. 5 Team Bø & Blom Gruppe 6
4 Nr. 1 kl. 7 Roman Zakrzewski Gruppe 1
5 Nr. 1 kl. 8 Arthur Chojecki Gruppe 12
6 Nr. 32 kl 1 Marius Lyssand Gruppe 5
7 Nr. 37 kl. 1 Konrad Sunde Gruppe 18
8 Nr. 26 kl 1 Roman Zakrzewski Gruppe 1
9 Nr. 5 kl. 1  E & K.I. Krogsæther Gruppe 14 
10 Nr. 27 kl 1 Stein Thorsen Gruppe 6
11 Nr. 23 kl. 1 Rolf E. Sunde  Gruppe 18
12 Nr. 8 kl. 1  Ragnar Lyssand  Gruppe 5 
13 Nr. 9 kl. 1  Nina E.H. Hjelmaas  Gruppe 13 
14 Nr. 10 kl. 1  Sigurd Torgilstveit  Gruppe 6 
15 Nr. 22 kl. 1 T & I Aaberg Gruppe 5
16 Nr. 12 kl.1  Roy Inge Johnsen Gruppe 6 
17 Nr. 13 kl. 1  Team Ray/ Veland  Gruppe 6
18 Nr. 14 kl. 1 Ingvar Kluge  Gruppe 8 
19 Nr. 15 kl. 1  Bjarte Alvær  Gruppe 6
20 Nr. 28 kl 1 T&L Corneliussen  Gruppe 1
21 Nr. 18 kl. 1  Tim Igelkjøn  Gruppe 6 
22 Nr. 29 kl. 1 Chr.M Krogsæther Gruppe 14
23 Nr. 25 kl. 1  Terje Hjelmaas Gruppe 13 
24 Beste resultat VM 2017   T & L Corneliussen  Gruppe 1
25 Walkover  Geir Erling Birkeland  Gruppe 13 
26 Loddtrekning Kurt Helgesen Gruppe 14 
27 Loddtrekning Boye Ølstøren Gruppe 10 
28 Loddtrekning  Gunnar Hatlelid Gruppe 5
29 Loddtrekning Ryszard Mamrot Gruppe 12 
30 Loddtrekning Artur Novak Gruppe 6 

Følger samme regler som VM:

Representasjon FCI Verdensmesterskapet

Representanter kvalifiseres som følgende:

Vinner av kl. 1 Norgesmesterskapet

Vinner av kl. 3 Kortdistansemesterskapet

Vinner av kl. 5 Mellomdistansemesterskapet

Vinner av kl. 7 Langdistansemesterskapet

Vinner av kl. 8 Ettåringsmesterskapet

Vinner av kl. 10 Ungduemesterskapet

Deretter velges det videre fra kl. 1 Norgesmesterskapet 2, 3, 4, 5 osv.

Det norske VM-laget skal bestå av 24 forhåndskvalifiserte duer, (dersom det er 25 + 5 duer som skal sendes).

5 av duene som skal representere NBF i VM velges via loddtrekning som alle aktive medlemmer har mulighet til å melde sin interesse for.

1 due på bakgrunn av fjorårets beste VM-due.

Ett medlem får kun delta med 2 duer, står da en klasse uten «vinner» rykker nr 2 fra denne klassen opp.

Medlemmet må fortsatt være medlem i NBF når laget utvelges

Alle unger som sendes til VM må ha eierens eget ringnummer, har dem ikke det, vil dem bli avvist.

 

Tirsdag, 22 Januar 2019
05:49:15