I år vil SBU ungduelandskampen foregå hos Team Femhøje, Danmark, finalen går 18.08.18.

SBU stamtavle finner du ved å trykke her

NB! Husk å sende ringnummer på de duene du sender til NBF sekretær FØR duene sendes avgårde!

Send også informasjon om nærmeste lokalavis der du bor.

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

NR Gruppe Navn  Kvalifisert
1 Gruppe 1 Roman Zakrzewski Ungduemester
2 Gruppe 2 Arvid Myreng *
3 Gruppe 5 Terje Aaberg Loddtrekning
4 Gruppe 6 Erik Gustavsen  Loddtrekning 
5 Gruppe 5 Ragnar Lyssand Ungduemester 
6 Gruppe 6 Team Ray/Veland  Ungduemester
7 Gruppe 7 K & G Johansen Ungduemester 
8 Gruppe 8 Jan Inge Auestad Ungduemester
9 Gruppe 9  Knut Austreim Ungduemester
10 Gruppe 10 Boye Ølstøren  *
11 Gruppe  Ole Arild Hegland  Loddtrekning 
12 Gruppe 2 Arvid Myreng Loddtrekning 
13 Gruppe 13  Terje Hjelmaas Ungduemester
14 Gruppe 14 Martin Sævareid Ungduemester
15 Gruppe 18 Helge Seldal  Ungduemester
16 Gruppe 14 Kurt Helgesen  Loddtrekning
17 Gruppe 1 T&L Corneliussen   Loddtrekning
18 Gruppe 6 Team Ray/ Veland nr. 2 kl. 10
19 Gruppe 6 Team Bø & Blom nr. 3 kl. 10
20 Gruppe 9 Knut Austreim nr. 4 kl. 10
21 Gruppe 8 Jan Inge Auestad nr. 5 kl. 10
22 Gruppe 9  Leif Vidhovde  Loddtrekning
23 Gruppe 7  Trym A. Slettner nr. 7 kl. 10
24 Gruppe 7  K & G Johansen nr. 8 kl. 10
25 Gruppe 13 Terje Hjelmaas nr. 9 kl. 10
26 Gruppe 5 Marius Lyssand nr. 10 kl. 10
27 Gruppe 5 Ragnar Lyssand nr. 11 kl. 10
28 Gruppe 12 Winston van der Pool nr. 12 kl. 10
29 Gruppe 6  Kjell Haldorsen nr. 13 kl. 10
30 Gruppe 13 Nina E.H. Hjelmaas nr. 14 kl. 10

Representasjon Skandinavisk BrevdueUnion Landskampen

Vinner av klasse 10 Ungduemesterskapet: 2 duer

Vinner av ungduemesterskapet i hver enkelt gruppe: 1 due hver

Deretter velges nr 2, 3, 4, 5 osv fra klasse 10 Ungduemesterskapet.

Alle unger som sendes til SBU må ha eierens eget ringnummer, har dem ikke det, vil dem bli avvist.

Fredag, 22 Juni 2018
11:20:39