SBUs ungduelandskamp 2017: 
 
- SBU ungduelandskamp avholdes i 2017 i forbindelse med DaPiRace i Aabenraa, og det henvises til dette arrangements webside: www.dapirace.com
 
- Hvert land tar ut et landslag med 30 duer.
 
- Hvert medlemsland sender oversikt over sitt landslag med navn på oppdretter og vedkommendes dues ringnummer til SBU-sekretær innen 1. mai 2017.
 
- Duene leveres til Aabenraa via Paul McBurnie etter avtale med han. Deltagere må selv betale transportkostnader for due(r) til Aabenraa.
 
- De duer som deltar på SBU-konkurransen skal medfølge stamtavle som tydelig er merket med at den er med i SBU-konkurransen.
 
- Det skal betales kroner 50,- (Danske kroner) per due som deltar i SBU-ungduelandskamp 2017. Disse penger skal betales inn fra medlemmet til de ulike lands kasserer, og hele beløpet på 1500,- innbetales til SBU-kasserer innen 1. mai 2017. Disse pengene går utelukkende til å øke premiering av SBU-duene (jevnfør referat).
 
- Resultatservice for SBU-landskampen utføres av www.dapirace.com, men SBU-sekretær utferdiger også egen resultatliste for publisering i de ulike lands tidsskrift.
 
 
 
Se post under for når og hvor duene skal leveres.
 
Alle deltagere må sende ringnummer på dua som deltar i SBU til meg på Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. 
 
Følgende representerer Norges Brevdueforbund i SBU landskampen 2017:
 
Navn Duer Tilhørighet
Silviu Maldarascu 2 Vinner kl 10, gruppe 9
Team Ray & Veland 2 Nr 2 kl 10 & gruppe 6
Sigurd Torgilstveit 1 Nr 3 kl 10, gruppe 6
Ragnar Lyssand 2 Nr 4 kl 10 & gruppe 5
Khuram Shazhad 1 Gruppe 1
T & L Corneliussen 1 Gruppe 1
Jan Evensen 1 Gruppe 3
Dagfinn Iversen 1 Gruppe 3
Ramo Blaka 1 Gruppe 4
Krzysztof Dalinkiewicz 1 Gruppe 4
Ole & Arne Gjerde 1 Gruppe 5
Hans Lyssand 1 Gruppe 5
Team Bø & Blom 1 Gruppe 6
Anni Engelsjord 1 Gruppe 7
Bjørn Myhra 1 Gruppe 7
Mariusz Piszczails 1 Gruppe 8
Trygve Tjessem 1 Gruppe 8
Knut Austreim Gruppe 9
Leif Ståle Vidhovde 1 Gruppe 9
Winston van der Pool 1 Gruppe 12
Arthur Chojecki 1 Gruppe 12
Team Rabalder 1 Gruppe 13
Arild Berg 1 Gruppe 13
Martin Sævareid 1 Gruppe 14
Einar & Knut Inge Krogsæther Gruppe 14
Gazmend Kadrijaj 1 Gruppe 18
Rolf E Sunde Gruppe 18
 
Mandag, 29 Mai 2017
11:24:19