SBUs ungduelandskamp 2017: 
 
- SBU ungduelandskamp avholdes i 2017 i forbindelse med DaPiRace i Aabenraa, og det henvises til dette arrangements webside: www.dapirace.com
 
- Hvert land tar ut et landslag med 30 duer.
 
- Hvert medlemsland sender oversikt over sitt landslag med navn på oppdretter og vedkommendes dues ringnummer til SBU-sekretær innen 1. mai 2017.
 
- Duene leveres til Aabenraa via Paul McBurnie etter avtale med han. Deltagere må selv betale transportkostnader for due(r) til Aabenraa.
 
- De duer som deltar på SBU-konkurransen skal medfølge stamtavle som tydelig er merket med at den er med i SBU-konkurransen.
 
- Det skal betales kroner 50,- (Danske kroner) per due som deltar i SBU-ungduelandskamp 2017. Disse penger skal betales inn fra medlemmet til de ulike lands kasserer, og hele beløpet på 1500,- innbetales til SBU-kasserer innen 1. mai 2017. Disse pengene går utelukkende til å øke premiering av SBU-duene (jevnfør referat).
 
- Resultatservice for SBU-landskampen utføres av www.dapirace.com, men SBU-sekretær utferdiger også egen resultatliste for publisering i de ulike lands tidsskrift.
 
 
 
Se post under for når og hvor duene skal leveres.
 
Alle deltagere må sende ringnummer på dua som deltar i SBU til meg på Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. 
 
Følgende representerer Norges Brevdueforbund i SBU landskampen 2017:
 
Navn Duer Tilhørighet
Silviu Maldarascu 2 Vinner kl 10, gruppe 9
Team Ray & Veland 2 Nr 2 kl 10 & gruppe 6
Sigurd Torgilstveit 1 Nr 3 kl 10, gruppe 6
Ragnar Lyssand 2 Nr 4 kl 10 & gruppe 5
Khuram Shazhad 1 Gruppe 1
T & L Corneliussen 1 Gruppe 1
Jan Evensen 1 Gruppe 3
Dagfinn Iversen 1 Gruppe 3
Ramo Blaka 1 Gruppe 4
Krzysztof Dalinkiewicz 1 Gruppe 4
Ole & Arne Gjerde 1 Gruppe 5
Hans Lyssand 1 Gruppe 5
Team Bø & Blom 1 Gruppe 6
Anni Engelsjord 1 Gruppe 7
Bjørn Myhra 1 Gruppe 7
Mariusz Piszczails 1 Gruppe 8
Trygve Tjessem 1 Gruppe 8
Knut Austreim Gruppe 9
Leif Ståle Vidhovde 1 Gruppe 9
Winston van der Pool 1 Gruppe 12
Arthur Chojecki 1 Gruppe 12
Team Rabalder 1 Gruppe 13
Arild Berg 1 Gruppe 13
Martin Sævareid 1 Gruppe 14
Einar & Knut Inge Krogsæther Gruppe 14
Gazmend Kadrijaj 1 Gruppe 18
Rolf E Sunde Gruppe 18
 

I og med at det ikke ble flertall for for noen av forslagene om sted for Formannsmøtet 2017, har styret behandlet saken.

 

Styrevedtak 12.04.17: 

Styret har enstemmig vedtatt at formanssmøte 2017 blir avholdt i Bergen lørdag 4. november 2017

 

Ellers ønsker vi alle en riktig god påske!

 

På vegne av styret

Marianne Walente

Legger ut denne som en påminnelse om SBU konkurransen og SBU landskampen, samme regler gjelder i år, dette skrev SBU sekretæren i fjor (redigert dato/ år + andre nye opplysninger).
 
Det vises til referat fra SBUs årsmøte 29. januar 2016.
I 2017 skal det mellom de skandinaviske land konkurreres om følgende:
 
SBU-flyvning 2017:
- Alle lands grupper/seksjoner/distrikt som skal delta anmelder et slipp på minimum 400 kilometer (avvik på 10% godkjennes). Dette slipp skal anmeldes fra grupper/seksjoner/distrikt  til medlemslandenes sekretariat.
- Alle disse slipp innberettes deretter til SBU-sekretær innen 15. april 2017, i et samlet dokument fra hvert enkelt medlemsland.
- Når kappflyvningen skal avholdes kan det enkelte medlem nominere fire - 4 - duer før duene avsendes. Disse duene merkes med "S" eller markeres som sportsduer. Av disse fire, er det vedkommende medlems to - 2 - første duer som er tellende. Den enkelte due får poeng etter den såkalte "danskeformelen". Kravet til antall deltakende medlemmer i den enkelte gruppe/seksjon/distrikt, er som tidligere i SBU-sammenheng, minimum 6 slag.
- Etter at alle foreninger/seksjoner/grupper/distrikt i vedkommende land har avholdt SBU-flyvningene, sendes en samlet resultatliste for hele det gjeldende landet som EXCEL-dokument til SBU-sekretær.

Mandag 03.04.17 ble duene fraktet fra Oslo til Gardemoen og deretter videre med fly til Lisbon airport hvor de ble hentet av Rui Repas.

Han har informert tilbake at "the pigeons arrived very well...they are in very good conditions). 

Her er hjemmesiden til årets VM: http://www.fpcolumbofilia.pt/mira2017eng/

Alle duene fikk bade på søndagen, så de var rene og pene før de skulle ut å reise. wink

Laget ble til slutt som følger: 

Nr Navn Due Gruppe
1 Fam. Lindberg 002-17-0377 Gruppe 1
2 Fam. Lindberg 002-17-0387 Gruppe 1
3 Arne Knudsen 008-17-309 Gruppe 7
4 Julian Lici 002-17-0358 Gruppe 1
5 Bjarte Alvær 026-17-0008 Gruppe 6
6 Maldarascu Silviu 017-17-0405 Gruppe 9
7 Bjarte Alvær 026-17-0091 Gruppe 6
8 Tim Igelkjøn 026-17-0641 Gruppe 6
9 Julian Lici 002-17-0359 Gruppe 1
10 Sigurd Torgilstveit 026-17-2076 Gruppe 6
11 Arne Knudsen 008-17-314 Gruppe 7
12 J & M Magnussen 026-17-1749 Gruppe 5
13 Stein Thorsen 026-17-1925 Gruppe 6
14 Gunleiv Hadland 015-17-0416 Gruppe 8
15 Rolf E. Sunde 016-17-0323 Gruppe 18
16 Ingvar Kluge 015-17-1806 Gruppe 8
17 Ragnar Lyssand 019-17-0786 Gruppe 5
18 T & I Aaberg 021-17-0216 Gruppe 5
19 Frode Knudsen 026-17-1482 Gruppe 6
20 Kjell Haldorsen 024-17-405 Gruppe 6
21 Tom Arne Skofterød 080-17-0614 Gruppe 1
22 Gjermund Lyssand 019-17-0546 Gruppe 5

22. 

T & L Corneliussen 002-17-0121 Gruppe 1

24.

Roy Bø 025-17-0004 Gruppe 6

25.

Kjell Haldorsen  024-17-410 Gruppe 6 

1. Res

Arild Helle 024-17-0469 Gruppe 6

2. Res

Rolf Helge Aspen 016-17-0116 Gruppe 18

3. res

Kjetil Stokdal 015-17-1663 Gruppe 8

Roman Bruzdzinzki hadde ikke due klar

Geir Erling Birkeland, falt dessverre ut av mail-listen hvor informasjon om levering osv. gikk ut, dette var en feil fra styrets side og Birkeland blir tilbudt plass på neste års VM lag som "plaster på såret." 

Tirsdag, 25 April 2017
18:26:33